+48 796 364 686 biuro@peraspera.pl

Wprowadzenie

Pamiętaj, że poszczególne gry i aplikacje przeznaczone są dla dzieci na różnym poziomie rozwoju i w odmiennych stadiach rehabilitacji. Nie przejmuj się, jeśli Twoje dziecko nie może zagrać w każdą z nich – dobierz aktywności znajdujące się w jego / jej zasięgu i razem trenujcie, aby osiągnąć wyższy poziom.

Wysoki kontrast

Gra pozwala stwierdzić, czy dziecko reaguje na silne bodźce wzrokowe. Odbywa się za pomocą celownika i nie wymaga klikania oczami. Kontrastujące z tłem punkty pojawiają się w różnych częściach ekranu powodując mimowolne skupienie na nich wzroku.

Księżycowa inwazja

Gra bawi równocześnie ucząc podstawowego mechanizmu obsługi komputera za pomocą eyetrackera. Dziecko skupia wzrok na widocznym na ekranie księżycu, w czym pomaga mu dodatkowo mieszkający tam kosmita. Skupienie wzroku powoduje zaćmienie księżyca (równoznaczne z kliknięciem przycisku za pomocą wzroku). Za każdy sukces dziecko otrzymuje nagrodę w formie animacji.

Na każdym etapie księżyc jest mniejszy, co pozwala nam ocenić poziom kontroli, jaką w danym momencie dziecko sprawuje nad grą.

Baloniki

Dziecko pompuje baloniki za pomocą skupienia na nich wzroku. Pęknięcie balonika jest równoznaczne z kliknięciem przycisku. Baloniki są stosunkowo małe, więc gra przeznaczona jest dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Moje ciało

Gra zawiera modele 3D chłopców i dziewczynek, nastolatków i dzieci. Umożliwia manipulowanie modelami, robienie zbliżeń i obracanie. Doskonale nadaje się do nauki o częściach ciała lub informowania o miejscu bólu lub niewygody.

Rozpoznawanie obrazków

Na ekranie wyświetlają się pary obrazków. Opiekun zadaje dziecku pytanie o temat obrazka lub jego element, a dziecko wskazuje odpowiedź za pomocą celownika.

Orientacja w przestrzeni

Na ekranie wyświetlają się pary obrazków prezentujących położenie przedmiotów w przestrzeni, pory roku, miejsca. Dziecko odpowiada na pytania opiekuna wskazując obrazki za pomocą celownika.

Powiedz mi, czego potrzebujesz

Dzieci posiadające umiejętność klikania za pomocą wzroku mogą komunikować się z opiekunem poprzez wysłanie mu emotikonów, piktogramów oraz pisząc litery.

YouTube

Rodzice, opiekunowie i nauczyciele przygotowują playlisty, z bajkami, muzyką lub filmami edukacyjnymi na koncie w serwisie YouTube. Dziecko może SAMODZIELNIE przeglądać i uruchamiać filmy w aplikacji Okulo.

Do działania playera wymagane są:

  • Windows 10
  • YouTube Data API v3 (prosimy kontaktować się w kwestii pomocy we wstępnej konfiguracji)